200 TL Üzeri Kargo Bedava

Banyo Kaydırmazı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Banyolarda Güvenli ve Hijyenik Zeminler için Kaydırmaz Modelleri

Banyolarda ıslak zemin, istenmeyen kazaların yaşanmasının büyük sebeplerinden biridir. Farklı nedenlerle ıslanan fayanslar son derece kaygan olabileceği gibi duşakabin içinde de suyla kayıp düşmek olasıdır. Bu nedenle zemini suyun kayganlığından arındıran banyo kaydırmazı seçenekleri, geniş bir kitle tarafından oldukça beğenilir. Hem doğrudan banyo zemininde hem de duşakabin ve küvetlerde kullanılabilen kaydırmazlar, kişisel bakımınızı sağlarken güvenliği de es geçmemenize yardımcı olur. Özellikle duş alırken sabun ve suyun etkisiyle kayıp düşmek büyükten küçüğe kimsenin karşılaşmak istemeyeceği cinsten kazalardan biridir. Bunun önüne geçmeye yardımcı olan kaydırmaz seçenekleri ise hem işlevselliği hem de şık tasarımlarıyla banyo rutinlerinin ayrılmaz parçalarından biri hâline gelir.

Banyo ve duş kaydırmazı çeşitleri, ıslak zeminde hareket ederken tüm hakimiyetin sizde olmasına yardımcı olur. Özellikle zeminin kayganlığı nedeniyle kontrolü kaybetmenizin ve istenmeyen kazalarla karşılaşmanızın önüne geçer. Duş kaydırmazı çeşitleri, alt kısmında bulunan çok sayıda vantuz sayesinde zemine sıkıca tutunur. Islak veya kuru olması fark etmeksizin her türlü zemine tutunan vantuzlar, duş kaydırmaz mat kenarından tutulup yukarı kaldırılmadığı sürece hareket etmez. Duş kaydırmazlarının hafif pürüzlü veya silikon yüzeyleri sayesinde üzerinde hareket ederken güvenliğinizden endişe etmenize de gerek kalmaz. Banyodaki işiniz bittiğinde ise kaydırmazı yerden alarak duvara veya bir askıya asmak matın kısa sürede kurumasına yardımcı olur.

Küvetlere ve Uzun Duşakabinlere Uyumlu Banyo Kaydırmazı Seçenekleri

Banyo kaydırmazı çeşitleri, farklı çeşitleriyle hem estetik beğenilere hem de farklı kullanım alanlarına hitap eder. Özellikle aldığı bir üründen maksimum fayda sağlamayı tercih edenler için her alana uyum sağlayabilen kaydırmaz seçenekleri önerilebilir. Örneğin dikdörtgen veya oval kesimli banyo kaydırmazı çeşitleri, birçok ıslak zeminde gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Özellikle uzun banyolara, küvetlere ve duşakabinlere uyumluluk gösteren ürünün büyük çeşitleri, geniş bir alanı kapladığı için ıslak zeminde dengeyi kaybetme riskini de ortadan kaldırır. Uzun dikdörtgen kaydırmazlar, yalnızca duşkabinlerinin veya küvetlerin içinde değil, banyoların zemininde de rahatlıkla kullanılabilir. Şık bir paspas görünümünde olan banyo kaydırmazı yolluk çeşitleri, ıslanma riskine karşı soğuk zeminleri her an güvenli tutar.

Küçük boyutlu banyo kaydırmazı çeşitleri ise dar alanlarda zemindeki ıslaklığın olumsuz getirilerini ortadan kaldırmak için tercih edilebilir. Özellikle kare, üçgen ve yuvarlak şekillerde tasarlanan duş kaydırmazları, köşe duşakabinlerde rahatlıkla kullanılabilir. Bu küçük boyutlu kaydırmaz çeşitleri, zeminin tehlikeli derecede kaygan olabileceği banyo dışındaki alanlarda da işlevsel bir şekilde kullanılabilir. Küçük boyutlu ürün çeşitleri, duşakabin çıkışına da yerleştirilebilir. Bu sayede banyonun içi kaygan olmasa bile duştan ıslak ayaklarınızla çıkarken kayarak düşme riskinden korunmanıza yardımcı olur.

Renkleri ve Desenleriyle Banyo Rutinini Eğlenceyle Buluşturan Kaydırmaz Modelleri

Ürün çeşitleri, ne kadar işlevsel yönüyle kullanılıyor olsa da şık tasarımlarıyla da estetik beğenilere hitap eder. Düz geometrik tasarımların yanı sıra renkli, desenli ve figürlü kaydırmaz çeşitleri de bulunur. Özellikle renkli ve şık dekorasyon stillerinden hoşlananlar için farklı tasarımlara sahip banyo içi kaydırmaz modelleri bulunur. Pembe, yeşil, mavi, turuncu, gri gibi birçok renk tonunda üretilen duş kaydırmazı çeşitleri, yaşam alanlarında göz alıcı bir uyum yakalamak için oldukça uygundur. Örneğin kırmızı ve siyah tonlarının hakim olduğu banyonuza gri tonlarında bir duş kaydırmazı alarak renklerin uyumluluğunu gözler önüne serebilirsiniz.

Duş kaydırmazı çeşitleri arasında öne çıkan mavi tonlarına sahip matlar da temiz ve ferah bir dekorasyon yaratmak için kullanılabilir. Deniz temasının hakim olduğu banyolarda Bodrum havası estirmek istiyorsanız uçuk mavi tonlarında bir kaydırmaz tercih edebilirsiniz. Sevecen ve aşk kokan bir dekorasyon hayalini kuruyorsanız banyonuzda kullandığınız aksesuarları kırmızı ve pembe tonları arasından seçebilirsiniz. Örneğin pembe ürün çeşitleriyle yine pembe ve mavi tonlarının hakim olduğu yaşam alanınızı sevimli bir bütünlüğe kavuşturmanız mümkündür. Duşakabin kaydırmaz fiyatları ve çeşitleri arasından seçim yaparken farklı figürleri canlandıracak şekilde tasarlanan modellere de yönelebilirsiniz. Örneğin çocuğunuzu banyo rutinine alıştırmakta zorlanıyorsanız timsah, balina, kurbağa veya ördek figürlü duş içi kaydırmaz modelleri oldukça fayda sağlayacaktır.

Birçok Amaca Hitap Eden İşlevsel Banyo Kaydırmazı Modelleri

Banyo kaydırmaz paspas çeşitleri, farklı tasarımları ve üretiminde kullanılan materyaller sayesinde uzun ömürlü ve işlevsel kullanım olanağı sunar. Özellikle alışılmışın dışındaki tasarıma sahip olan ürün çeşitleri, yaşam alanlarında güvenliği artırırken dekorasyona da estetik bir katkıda bulunur. Bilindik modeller arasında yer alan plastik banyo kaydırmazı çeşitleri, zemine sıkıca tutunması ve üzerinde kayma riskini ortadan kaldırmasıyla oldukça ilgi görür. Üstelik plastik ve silikon gibi materyallerden üretilen duş kaydırmazı çeşitleri, uygun fiyatlarıyla da her bütçeye hitap eder.

Alışılmışın dışındaki tasarımıyla modern ve klasik dekorasyon akımlarını bir araya getiren modellerden biri de ahşap banyo kaydırmazı çeşitleridir. Birbiri üzerine çapraz şekilde yerleştirilen ahşap çubuklar, basit bir ızgara görünümüne sahip olur. Sıklıkla kare veya dikdörtgen şekilde tasarlanan bu bütünlüklü yapı, modern duşakabinlerin içinde bohem ve şık bir atmosfer yaratmak için tercih edilir. Özellikle yağmurlama duş başlığı bulunan banyolarda zemini ahşap dokuyla tamamlayarak tam bir orman havası yaratmaya yardımcı olur. Bambu banyo kaydırmazı çeşitleri sayesinde evinizde yarattığınız Amazon ormanlarında huzur ve keyif dolu vakitler geçirebilirsiniz. Üstelik bambu banyo kaydırmazlarının kuruması için de ekstra bir çaba harcamanıza gerek kalmaz. Ahşap banyo kaydırmazı, yatık veya dik pozisyonda kendiliğinden kuruyarak orijinal formunu korur.

Uygun Fiyatlarıyla Beğeni Kazanan Duş Kaydırmazları Koçtaş’ta!

Duş kaydırmazı çeşitleri, şıklığı ve işlevselliği bir araya getiren duş aksesuarları arasında yer alır. Hem banyo zemininde hem de duşakabin veya küvetlerde kullanılabilen ürün çeşitleri; renk, desen, materyal ve boyut gibi özelliklere göre birbirinden ayrılır. Bu ürünlerin çeşitlerini birbirinden ayıran bir diğer özellik ise ürünlerin satışa sunulduğu fiyatlardır. Banyo kaydırmazı fiyatları; matın üretiminde kullanılan materyale, renge, desene, boyutlara, figüre, kesim şekline ve ek özelliklere göre belirlenir. Ürünün boyutu arttıkça fiyatının da yükselişe geçmesi doğaldır. Bunun yanı sıra üretim aşamasında daha zahmetli olabilecek ahşap materyalden meydana gelen matlar, plastik veya silikon banyo kaydırmazı çeşitlerine göre daha yüksek fiyatlara sahip olabilir.

Duş kaydırmaz fiyatlarının birbirinden farklı aralıklarda seyretmesine neden olan unsurlardan biri de ek özelliklerdir. Standart vakumlu banyo kaydırmazı çeşitleri, düz üst zeminiyle yalnızca suyun kaydırıcı etkisinden olumsuz etkilenmenize engel olur. Ancak bazı ürün çeşitlerinin üst yüzeyi küçük silikon dikenlerle donatılmış şekilde tasarlanabilir. Küçük silikon kıllarıyla kaymayı engelleyen mat, duş alırken ayak tabanlarınıza rahatlatıcı bir masaj etkisi de yaratır. Bunun yanı sıra ayaklarınızdaki ölü derilerin de duş sırasında zahmetsiz bir şekilde uzaklaşmasına yardımcı olur. Siz de banyonuzda hem rahatlatıcı hem de güvenli bir paspasa ihtiyaç duyuyorsanız kaydırmaz duş paspası fiyatları ve çeşitlerini Koçtaş mağazalarında ve web sitesinde bulabilirsiniz.

Banyo Kaydırmazı Kategorisiyle İlgili Sorulan Sorular

Banyo Kaydırmazı Ne İşe Yarar?

Vakumlu duş kaydırmazı çeşitleri, banyo sırasında suyun da etkisiyle kayarak istenmeyen kazalar yaşamanıza engel olur. Hem duşakabin içinde hem de doğrudan banyo zemininde kullanılabilen kaydırmaz mat çeşitleri, duş rutinini daha güvenli bir hâle getirmeye yarar.

Banyo Kaydırmazı Nerelerde Kullanılabilir?

Duş kaydırmazı, ıslak ve kazalara elverişli tüm zeminlerde güvenli bir ortam yaratmak için rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle banyonun içerisinde doğrudan fayans veya mermer zeminde tercih edilebilir. Bunun yanı sıra duş kaydırmazını duşakabinde ve küvette kullanmak da mümkündür.

Banyo Kaydırmazı Nasıl Temizlenir?

Ürün çeşitleri, güvenli kullanım ve pratik temizlik imkânıyla öne çıkar. Zemine serilerek kullanılan kaydırmaz, yalnızca suyla yıkanarak temizlenebilir. Genel temizlik sırasında da fayans fırçası ve deterjan kullanılması mümkündür.

Banyo Kaydırmazı Modelleri Nelerdir?

Renk, boyut, desen ve materyal itibarıyla çok sayıda banyo kaydırmazı modeli bulunur. Silikon ve plastik materyalden üretilen esnek banyo kaydırmazı çeşitlerinin yanında bambudan üretilen ızgara benzeri matlar da mevcuttur.

En Çok Satan Banyo Kaydırmazı Hangileri?

Koçtaş Banyo Kaydırmazı kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Vantuzlu Banyo Ve Duş Kaydırmaz Paspası Gri
  2. 58x38cm Yazısız Model Dikdörtgen Süper Su Emici Banyo Paspası Abdest Paspası Kaymaz Taban Siyah Gri
  3. Kare Masajlı Silikon Banyo & Duş Kaydırmazı Kabin Banyo Paspası 100 Vantuzlu Beyaz
  4. Dikdörtgen Vantuzlu Banyo Duş Kaydırmaz Paspas Gri
  5. 3d Dikdörtgen Orta Boy 38 X 58 Cm Su Emici Banyo Paspas Kaymaz Taban Koku Yapmaz
Daha fazla göster
25 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: