200 TL Üzeri Kargo Bedava

Dispenserler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Banyoları Düzene Sokan Dispenserler

Toplu yaşam alanlarının banyolarında olması gereken bazı ürünler vardır. Dispenser çeşitleri, özellikle alışveriş merkezlerinde kullanılan tuvaletlerde düzenli bir ortam oluşturulmasına yardımcı olan ürünler arasında yer alır. Bununla beraber ürünler kullanım şekillerine ve amaçlarına göre kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Kelime anlamıyla dağıtıcı anlamına gelen dispenser, kalabalıkların kullandığı tuvaletlerde çeşitli malzemelerin dağıtımı kolaylaştırır. Sıvı sabun, klozet kapak örtüsü, tuvalet kağıdı ya da havlu dispenseri olmak üzere kendi içinde birçok kategoriye ayrılan ürünler, yaşam alanlarına fonksiyonellik kazandırır. Örneğin, havlu dispenseri sayesinde ellerinizi yıkadıktan sonra diğer peçetelere dokunmadan kağıt havlulara erişebilirsiniz. Böylece dispenserler özellikle kalabalıkların yoğun olduğu yerlerde daha hijyenik ve işlevsel bir kullanım elde edilmesini mümkün hale getirir. Alışveriş merkezlerinin yanı sıra iş yeri, okul ve hastanelerde de sıklıkla kullanılan ürünler, kalabalık grupların olduğu her yerde işlevsellik kazanır. Evlerde kullanılması çok fazla tercih edilmeyen ürünler, banyo gibi hijyenin önemli olduğu yerlerde steril bir ortam elde edilmesini mümkün hale getirir. Ofis, alışveriş merkezi ya da hastane gibi yerlerde banyoların daha temiz hale gelmesini istiyorsanız ürünler arasından seçim yapabilir, istediğiniz düzeni pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.

Dispenser Kullanmanın Sunduğu Faydalar

Ürünler yerleştirildiği ortamda birçok avantaj sunmasıyla öne çıkar. Ürünlerin olumlu yönleri hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilir, dağıtıcıların sunduğu faydalardan yararlanmaya başlayabilirsiniz:

 • Ürünler, ilk olarak kalabalık yerlerde steril bir ortam elde edilmesini kolaylaştırmasıyla öne çıkar. Banyo gibi ıslak ve sık kullanılan yerlerde sabun ya da peçetelere direkt olarak temas edilmesinin önüne geçer. Böylece bakteri ve mikrop oluşma olasılığını minimuma indirir. Ayrıca hastalık bulaşma riskini azaltmasıyla da öne çıkar.
 • Dispenser sabunluk modelleri, sıvı içeriğini mikrop ve bakterilere karşı koruma altına almasıyla öne çıkar. Tehlikeli kimyasallara ya da enfeksiyonlara karşı malzemeyi koruma altına alarak kalabalık kitlelerin sağlığının olumsuz etkilenmesinin önüne geçer.
 • Genellikle toplu yaşam alanları için özel olarak tasarlanan ürünler, sağlam yapısıyla dikkatleri üzerinde toplar. Böylece uzun süre boyunca herhangi bir problem yaşanmadan kullanılabilir. Ayrıca çok fazla bakım gerektirmemesi de ürünlerin dikkat çeken tarafları arasında yer alır.
 • Genellikle dağıtıcılar pratik bir şekilde temizlenebilir. Alışveriş merkezi ya da hastane gibi yerlerde önem kazanan hijyenin gerekliliklerini yerine getirmek üzere özel olarak dizayn edilen ürünler, kolay bir şekilde temizlenebildiği için steril bir ortam elde edilmesini kolaylaştırır.

Kalabalık grupların kullanacağı tuvaletlerde dispenser bulundurarak daha hijyenik ve steril bir ortam oluşturabilir, herkesin ihtiyaçlarını pratik bir şekilde giderebilirsiniz. Dispenser fiyatları ve modellerini inceleyerek banyolarda ihtiyaç duyabileceğiniz malzemelere vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz.

Dispenser Modelleri

Ürünler incelendiğinde farklı kullanım amaçlarına uyum sağlayan modeller olduğu görülebilir. Ürünler hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan listeyi inceleyebilir, ürün gruplarının ne olduğu hakkında fikir edinebilirsiniz;

 • Tuvalet kağıdı dispenseri toplu yaşam alanlarındaki tuvaletlerin vazgeçilmez bir parçasıdır. Otellerden alışveriş merkezlerine, iş yerlerinden restoranlara kadar her yerde kullanılır. Önemli avantajları arasında kullanıcıların kağıda direkt olarak temas etmemesi gelir. Bununla beraber peçeteyi tek yaprak olarak sunduğu için gereksiz kullanımın önüne geçilmesini kolaylaştırır. Ayrıca kilitlenebilir yapısı sayesinde yaşanabilecek problemleri de engeller. Tuvaletlerde oluşabilecek dağınıklığın önüne geçtiği için daha düzgün ve temiz bir ortam elde edilmesini mümkün hale getirir.
 • Sıvı sabun dispenseri de tuvalet kağıtları gibi toplu yaşam alanlarının tuvaletlerinin vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Sabunu, lavaboların yanında şık bir şekilde sunmanıza imkan tanıyan ürünler, sunduğu avantajlarla da dikkat çeker. Daha steril bir ortam elde edilmesinin yanı sıra sabunun fazla kullanımının da önüne geçen ürünler, kamu alanlarında sıklıkla kullanılır. Ayrıca pek çok farklı renk ve model seçeneğine sahip olduğu için banyoların daha şık alanlar haline gelmesini sağlar. Özellikle restoran gibi işletmeler banyo alanlarının daha şık ve zarif hale gelmesini sağlamak için sıvı sabun dispenseri çeşitlerinden yardım alabilir.
 • Her toplu yaşam alanında olmasa da klozet kapak örtüsü dispenseri de sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer alır. Genel olarak tuvaletlerin üzerini kaplayan plastik bir kağıt olan ürünler, her kullanımda değiştirilebilecek şekilde dizayn edilir. Böylece kamu alanlarında insanların kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Miktarı modelden modele değişiklik gösterse de içerisinde çok sayıda kullanımlık parçalar yer alır. Uzun süreli bir kullanım sunan ürünler, banyoların steril kalmasını kolaylaştırır. Bazı modellerde değişim otomatik olarak gerçekleşirken bazılarında kağıdı değiştirmek için bir yere dokunulması gerekir. Her biri kendi içinde çeşitli avantajlara sahip olan ürünler, tuvaletlerin temizliğini de kolaylaştırır.
 • Dispenser peçetelik de sıvı sabunluk çeşitleriyle beraber lavaboların yan tarafında yer alır. Elinizi yıkadıktan sonra peçetelik sayesinde kolay bir şekilde kurulayabilir, ihtiyaç duyduğunuz miktarı kolaylıkla elde edebilirsiniz. Modellerin bazıları çeşitli sensörler yardımıyla peçete sunarken bazılarında selpaklar tekli bir şekilde içine yerleştirilir. İhtiyaç duyulan miktara ulaşımı kolaylaştıran ürünler, gereksiz peçe kullanımının da önüne geçer.

Farklı dispenser modelleri ve seçenekleri arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilir, toplu yaşam alanlarının daha temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Tuvalet gibi hijyenin önem kazandığı yerlerde herkes için steril bir ortam oluşturabilir, ürünler sayesinde kişisel temizlik malzemelerinin dağıtımını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Dispenser Çeşitlerinin Özellikleri

Dispenser modelleri sahip olduğu özellikler bakımından birbirinden ayrılır. Ürünlerin sunduğu özellikler genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Sabun dispenserleri incelendiğinde sensörlü ve sensörsüz olmak üzere iki farklı tipte üretilen modeller olduğu görülebilir. Sensörlü olanlar, kullanım sırasında teması ortadan kaldırır. Böylece umumi tuvaletlerde daha temiz bir atmosfer oluşturulmasını mümkün hale getirir. Ayrıca bakteri ve mikropların yayılma olasılığını azaltmasıyla da dikkat çeker. Sensörsüz olanlar da umumi tuvaletlerde sıklıkla kullanılır. Daha az maliyetli olmasıyla beraber kalabalık grupların kullanımını kolaylaştıracak şekilde dizayn edilir.
 • Sabunluk çeşitleri sahip olduğu ürün çeşitliliğiyle dikkat çeker. Bazı modeller duvara monte edilirken bazıları tezgahların üzerine yerleştirilir. Duvara monte edilen dispenser çeşitleri, yerden tasarruf elde edilmesini sağlar. Böylece tezgah alanı küçük olsa bile rahat bir şekilde ellerin yıkanmasını mümkün hale getirir. Tezgaha monte edilen modeller, düşme benzeri istenmeyen durumların yaşanmasının önüne geçer. Bu sayede herkes tarafından güvenle kullanılabilir.
 • Tuvalet kağıdı için özel olarak üretilen dispenser çeşitleri de kendi içinde sensörlü ve sensörsüz olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılır. Sensörlü olanlara elinizi ilgili yere göstererek peçete çıkmasını sağlayabilir, herhangi bir temasa ihtiyaç duymadan istediğiniz miktarda peçeteye ulaşabilirsiniz. Sensörsüz olanlarda ise tuvalet kağıdı almak için dışarı çıkan ucu çekmeniz gerekir. Sensörlü olanlar aşırı kullanımların önüne geçmesiyle öne çıkar. Bununla beraber sensörsüz olanlar da sensörlü dispenserler gibi steril bir kullanım sunar.
 • Tuvalet kağıtları için tasarlanan ürünler standart ve büyük boy rulolar olmak üzere iki farklı tipte üretilir. Tuvalette hangi kağıt boyutunu kullanacağınızı belirledikten sonra seçenekleri inceleyerek aradığınız ürüne anında ulaşabilirsiniz.
 • Sensörlü olan bütün modellere dispenser makinesi ismi de verilir. Dispenser peçete makinası ya da sabunluklar bu kategoriye girer. Teması ortadan kaldıran ürünler, kalabalığın yoğun olduğu yerlerde sıklıkla kullanılır. Sensörsüz olanlara ise genel olarak dispenser kutusu ismi verilir. Her sistem kendi içinde bazı avantajlar sunmasıyla kullanıcılarının gereksinimlerini karşılar.

Koçtaş’ın avantajlar dolu dünyasında dispenser fiyatları ve modellerine ulaşabilir, yaşam alanlarınızı daha steril hale getirebilirsiniz. Kalabalık grupların kullandığı tuvaletlerde daha steril bir ortam elde etmek istiyorsanız Koçtaş’taki uygun ve kaliteli ürünler arasından seçiminizi yapmaya başlayabilirsiniz. Dispenser aparatı ve çeşitleri sayesinde ürünlerin montajını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Dispenserler Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Dispenser nedir?

Dispenser, kelime anlamı olarak dağıtıcı anlamına gelir. Dispenser çeşitleri tuvalet kağıdı, sabun ya da peçete gibi çeşitli malzemeleri dağıtan ürünlerden oluşur. Toplu yaşam alanlarının tuvaletlerinde kullanılan ürünler, malzemelerin dağıtımını kolaylaştırır. Ürünler, tuvaletlerin yoğun ve kalabalık kullanımlarında işlevsellik sunar.

Dispenser ne işe yarar?

Ürünler genel olarak okul, alışveriş merkezi, restoran, hastane ya da iş yerlerinde tuvalet malzemelerinin düzenli ve temiz bir şekilde dağıtılmasını sağlar. Dispenserler, içerisinde bulunan hazne sayesinde temizlik malzemelerinin kullanıcılara daha hijyenik ve düzenli bir şekilde dağıtılmasını mümkün kılar.

Dispenser peçete nasıl takılır?

Dispenser peçete modellerinin nasıl takıldığı modelden modele değişiklik gösterir. Ürünlerden bazıları tezgaha monte edilecek şekilde tasarlanır. Bazılarında ise montaj işlemi duvar üzerinde gerçekleştirilir. Satın aldığınız ürünün kullanım kılavuzunu inceleyerek nasıl takacağınızı daha ayrıntılı bir şekilde öğrenebilir, pratik bir şekilde montaj işlemini tamamlayabilirsiniz.

Daha fazla göster
136 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: