200 TL Üzeri Kargo Bedava

Sıvı Sabun Dispenseri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Farklı Kullanım Alanlarına Yönelik Üretilen Sıvı Sabun Dispenseri Modelleri

Sıvı sabun dispenseri yani sıvı sabun dağıtıcı aparatlar, hijyen sağlamak için oldukça gerekli ürünlerdir. Lavaboların yanına yerleştirilerek kullanılan sıvı sabun dispenseri, birçok farklı modelini kullanıcılara sunar. İçerisine sıvı sabun ya da köpük sabun türlerine ulaşmak mümkündür. Bazı sabun dispenserleri ise sıvı sabunu içerisinde bulunan pompa sayesinde köpük formuna çevirir.

Monte tiplerine bakıldığında sıvı sabun dispenserleri; duvar tipi, ankastre ya da masa üstü olarak türlere ayrılır. Ankastre sıvı sabunluk dispenseri, tezgâh üstüne monte edilerek kullanılan türlere denir. İçerisine köpük ya da sıvı sabun formlu temizleyicilerin konduğu çeşitleri vardır. Duvar tipi sıvı sabun dispenseri, duvara monte edilen modellerdir. Haznesi dışarıdan görünen ve görünmeyen çeşitleri istek doğrultusunda seçilebilir. Masa üstü sıvı sabun dispenserinin taşınabilirliği kolaydır ve monte edilmeden kullanılır.

Renk, üretim materyali, hazne büyüklüğü gibi özellikler tıpkı diğer modellerde olduğu gibi çok çeşitlidir. Fotoselli sıvı sabun dispenseri, hareket sensörü aktive olduğu zaman sıvıyı akıtan modellerdir. Sensörlü modeller, pil ya da elektrik ile çalışır. Temas gerektirmeyen sensörlü çeşitler, hijyenik olması doğrultusunda birçok alanda yer verilen ürünlerdir.

Üretim materyallerine bakıldığında ürünlerin plastik, paslanmak çelik, krom kaplama, pirinç gibi değişik maddelerden üretildiği görülür. Paslanmaz yapıda olanlar görünüm olarak gümüş renk tonludur ve uzun süreler boyu paslanmadan kullanılmaları önemli avantajlarındandır. Dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım sağlayan paslanmaz çelik modeller genellikle birçok kişinin aynı anda kullandığı lavabolarda yararlanılır. Ayrıca beyaz ve siyah gibi düz renk olan türleri, alanların dekorasyonlarına bakılarak seçilebilir.

Haznelerindeki sıvı sabun kapasitesi 500 ml, 100 ml, 2000 ml gibi oldukça değişkendir. Lavaboyu kullanan kişi yoğunluğuna göre küçük ya da geniş hazneli sıvı sabun dispenserleri tercih edilir. Umumi tuvaletlerde daha büyük ölçülere sahip modellerden yararlanıldığı sıklıkla görülür. Evde kullanılacak olan dispenserler ise daha mini ve orta boy olur.

Dispenser sıvı sabunluk iç haznesinin tamamen görünebildiği şeffaf modeller barındırır. Sadece sabun seviyesinin dışarıdan göründüğü modeller mevcuttur. İçinin hiçbir şekilde görünmediği dispenser çeşitleri kişisel istekler doğrultusunda edinilir. Üstten doldurmalı özelliğe sahip ürünler, sabunun bitmesi durumunda oldukça kolay bir kullanım sağlar. Doldurmalı köpük sabun dispenseri, köpük formunda sabun kullanmak isteyenlerin fonksiyonel tercihidir. Aynı zamanda sıvı formda sabunun doğrudan ürün içerisine konulduğu türler de mevcuttur.

Kartuşlu sıvı sabun dispenseri ise içerisinde sabun bulunan kartuşun değiştirilmesi ile kullanılır. Birçok farklı kullanım alanına, ihtiyaca ve beğeniye ayrı ayrı hitap eden modelleri edinmek mümkündür.

Hijyenik Kullanım Sağlaması ile Öne Çıkan Sensörlü Sıvı Sabun Dispenseri

Sensörlü sıvı sabun dispenseri, genellikle kalabalık insan toplulukların kullandığı alanlarda kullanılan ürünler arasındadır. Çeşitli enfeksiyonların ya da bakterilerin birçok kişinin dokunarak kullandığı ürünlerden geçtiği görülebilir. Sıvı sabun dispenseri genellikle düğme ya da tuşuna basılarak sıvı sabuna ulaşılmasını sağlayan yapıdadır. Sensörlü modeller, temas ile çalışan bir sisteme sahip değildir. Sensörün algılaması sonucu haznesindeki sıvı sabunu akıtan sensörlü modeller, çok daha hijyenik bir kullanım oluşturur.

Birçok farklı insanın dokunduğu düğmeye basmak zorunda kalınmadığı için kişiler arasında herhangi bir virüs aktarımı gerçekleşemez. Sensörlü sıvı sabun dispenserinin çalışma prensibi, dispenserin alt kısmına uzanan eli fotoselli yapısı sayesinde algılaması ve algıladığı an sıvı sabunu akıtmaya başlamasıdır. Herhangi bir temasa mahal vermeden kullanılan fotoselli sıvı sabun dispenseri, bireylerin sağlığını gözetir.

AVM, kafe, restoran, lokanta lavabolarında sıklıkla faydalarından yararlanılan sensörlü ürün çeşitleri, aynı zamanda bütçenin zorlanmamasına da yardımcı olur. Ekonomik olma sebebi çalışma sisteminde her algılamada akacak sabunun miktarının ayarlanabiliyor olmasıdır. Gerekli olandan fazla sabun kullanımının önüne geçen sistem, sensörlü modellerin avantajlı yönlerinden bir diğeridir.

Sensörlü modeller; boyut, renk gibi faktörler doğrultusunda farklılaşan ürünlerdir. Renk seçenekleri incelenerek ortamın dekorasyon stiline göre uygun bir model tercih edilmesi sayesinde dispenser alanla bütün bir görünüm kazanır ve olumlu bir etki yaratır. İçerisine aldığı sıvı sabun miktarının değişkenlik gösterdiği küçük, orta, büyük gibi dispenser boyları; ürünü kullanacak olan ortalama kişi sayısı düşünülerek seçilebilir. Böylece ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayan ve estetik bir görünüm sunan sensörlü sıvı sabun dispenserine sahip olabilirsiniz.

Kullanımı Kolay Olan Sıvı Sabun Köpük Dispenseri Çeşitleri

Sıvı sabunun seyreltilerek kullanılan türü olan köpük sabun, 3’te 1 oranında sıvı sabun ve 3’te 2 oranında suyun birleşmesiyle oluşur. El temizliği için kullanımı oldukça avantajlı olan köpük sabunlar, köpük sıvı sabun dispenseri ile kullanılır. Köpük sabun, yapısı sayesinde sıvı sabunlardan çok daha rahat şekilde durulanır. Kolay kullanımının yanı sıra bütçe dostu olmaları ile öne çıkarlar.

Köpük sıvı sabun dispenseri üretim materyali, renk, hazne genişliği, tasarım gibi çeşitli faktörler çerçevesinde farklı modellere sahiptir. Köpük sabun kullanımına özel tasarlanan köpük üreten modeller, ihtiyaçlar belirlenerek uygun bir modelini edinmek doğru bir tercihtir. Bu modellerin içerisinden gelen sabun köpük şeklindedir. Üretim maddeleri plastik veya paslanmaz çelik olabilir. Ürünler kaliteli ve dayanıklı olmalarına göre çeşitlilik içerir.

Yaygınca kullanılan modeller içerisinde klasik türler bulunur. Düğmeye basarak çalışan ürünler, basit bir kullanıma sahiptir. Köpük konulan modellerin pil ile kullanılan türleri mevcuttur. Şarj edilebilir özellikte olan köpük sıvı sabun dispenseri modellerine de erişmek mümkündür. Otomatik köpük sıvı sabun dispenseri ise temas gerektirmeyen sensörleri ile eli algılayıp aktarımı gerçekleştiren bir modeldir.

Köpük üreten modeller, birçok farklı alanda el hijyenin sağlanması amacıyla kullanılır. Ev bölümlerinde mutfak, tuvalet ve banyo alanlarında çeşitli modellerinden faydalanılır. Restoran, kafe, ofis gibi çeşitli alanların el yıkama bölümlerinde köpük sıvı sabun dispenserleri yerleştirilebilir. Bu ürünler taşıdığı özellikler doğrultusunda duvara monte ya da ankastre yapıda olabilir.

Kapaklı köpük sıvı sabun dispenserlerinin içerisindeki temizleyici malzeme bittiğinde tekrar doldurmak oldukça kolaydır. Bazı köpük üreten modellerin dağıtım şekli değişkenlik gösterebilir. Farklı köpük ayarları oluşturularak akması istenen sabun miktarı ayarlanabilir.

Şık Görünümü ile Alanların Dekorasyonuna Katkı Sağlayan Ankastre Sıvı Sabun Dispenseri

Ankastre sıvı sabun dispenseri, farklı alanlardaki lavaboların yanına tezgâh üzerine monte edilen yapıdadır. Pirinç, krom, paslanmaz çelik gibi değişik üretim maddelerden elde edilen türleri, dayanıklılık veya görünüş itibariyle tercih edilebilir. Oldukça fonksiyonel bir kullanım sunan ankastre sıvı sabun dispenseri, manuel şekilde kullanılan bir üründür.

Sıvı sabun haznesi 500 ml, 1000 ml gibi değişiklik gösteren modelleri mevcuttur. Mutfak, banyo, tuvalet gibi alanların lavaboların kullanışlı ve şık görünümlü olmaları sayesinde sıklıkla yararlanılır. Evin farklı kısımlarına yerleştirilerek kullanılan ankastre sıvı sabun dispenseri, halka açık kalabalık alanlarda da görülen ve faydalanılan sıvı sabun aktarıcılarıdır. Alışveriş merkezi, okul, ofis, kafe, lokanta gibi çeşitli alanların lavabo bölümlerinde estetik duruşları ve fonksiyonel özelliklerinden yararlanılır. Haznesinden sıvı olarak akan sabun dispenseri olduğu gibi köpük sabun akıtan modeller de bulunur. Ankastre sıvı sabun köpük dispenseri, içerisinden köpük sabun çıkaran yapıdadır. Sabunu yeterli ölçüde su ile seyrelterek kullanıcının el hijyeni için sağlayan ankastre köpük dispenseri, hızlı ve kolay biçimde temizliğin tamamlanmasını sağlar.

Biçim ve tasarım anlamında de değişik görünümlere sahip modelleri olan ankastre sıvı sabun dispenserinde sabunun aktığı kısım genellikle uzun ince bir boru biçimdedir. Kullanımı ise üstten basmalı olarak yapılır. Sıklıkla manuel türleri tercih edilse de otomatik olarak çalışma gösteren ankastre modellerin mevcut olduğu da söylenebilir.

Kullanılacak olan alan büyük insan topluluklarının yararlandığı ortamlar ise haznesi daha geniş modeller seçilmelidir. Ev ortamında ise orta boy olanlardan yararlanmak yeterli olur. Şık görüntüsü ve sıvı ya da köpük olarak sabunu sağlayabilmesi ile öne çıkan ankastre modelleri ihtiyaçlarınızı düşünerek uygun bir türünü edinebilirsiniz.

Duvar Tipi Sıvı Sabun Dispenseri Türleri

Sıvı sabun dispenserleri arasında öne çıkan bir diğer model, duvara monte edilerek kullanılan sıvı sabun dispenseridir. Yer tasarrufu sağlaması özelliği ile geniş bir kullanım alanı bulan duvar tipi sıvı sabun dispenseri, ev bölümlerinde yararlanılan ürünler arasındadır. Mutfak, banyo ya da tuvaletlerin sahip olduğu alan dar ve küçük ise duvar tipi modeller oldukça kullanışlı olur. Evde yararlanılabilmelerinin yanı sıra ofis, kafe, lokanta, otel gibi farklı mekânlarda da monte edilerek kullanılabilir. Ortakça kullanılan lavabo alanlarında yer verimliliği sağlaması sebebiyle sıkça tercih edilen bir modeldir.

Uzun süreli kullanmak adına büyük boyutlarda olan duvar tipi sıvı sabun dispenseri tercihi yapılır. Sabun kapasitesi değişen ve farklı yapılardaki sabunlarla birlikte kullanılabilen duvar tipi modeller arasından gereksinimler belirlenerek uygun bir tercih gerçekleştirilebilir ve geniş ya da küçük hazneli modellerine ulaşılabilir. Dış görünüşüne bakıldığında iç kısmı gözüken şeffaf çeşitleri mevcuttur. İç haznesi görünmeyen modeller de istek doğrultusunda edinilebilir. Ayrıca yalnızca sabun düzeyinin şeffaf olduğu geri kalanın ise görünmediği sıvı sabun dispenseri modelleri kullanıcıya sunulur.

Sıvı formda sabunların kullanıldığı duvar tipi modeller dışında köpük formunda olan sabunların konularak yararlanıldığı modeller de vardır. Duvar tipi sıvı sabun köpük dispenseri, içerisine köpük sabun ile temizlik deneyimlerinin gerçekleşmesine olanak tanır. İhtiyaçlara göre alanınıza uygun renkte ve görünümde bir duvar tipi sıvı sabun dispenseri edinebilirsiniz.

Koçtaş, sıvı sabun dispenseri kategorisinde geniş seçenekler barındırması sayesinde her türden kullanıcıya hitap eder. Gereksinimleriniz ve bireysel beğenileriniz doğrultusunda kullanımınıza uygun sıvı sabun dispenseri modelini Koçtaş’ta bularak hızlıca sipariş oluşturabilirsiniz.

Sıvı Sabun Dispenseri Kategorisi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Sıvı sabun dispenseri ne işe yarar?

Bu ürünler, değişen çalışma prensiplerine sahip modelleri olsa da aynı amaca hizmet eder. İçerisine istenen türde bir sıvı sabun konularak el hijyeni için kullanılan ürünlerdir. Sıvı formda sabun konulabileceği gibi köpük sabunların eklenerek kullanım sağlandığı modeller de mevcuttur. Ev, ofis, kafe, lokanta, umumi tuvalet gibi alanlarda farklı türlerinden yararlanılır.

Köpük sabun dispenseri nasıl çalışır?

Köpük pompası ile tasarlanan köpük sabun dispenseri, sıvı formunda olan sabunu hava ile birleştirerek köpük hâle çevirir. Özel tasarımlı köpük sabun dispenserleri, durulaması kolay ve ekonomik köpük formlu sabunu taşıyan dispenser türlerindendir. Aynı zamanda kullanıcının kendi seyreltmesi ile ortaya çıkaracağı sabunlu köpük karışım, dispenserin içerisine dökülerek kolayca kullanılabilir.

Sıvı sabun dispenseri çeşitleri nelerdir?

Ürünler monte şekillerine göre; duvar tipi, masa üstü, ankastre şeklinde türlere sahiptir. Sabunu akıtış şekline göre manuel, fotoselli, elektrikli gibi çeşitleri mevcuttur. Sıvı sabun ya da köpük sabun kullanımına uygun modeller birbirinden ayrıdır. Haznesinin üstte bulunduğu kolay doldurulan modelleri vardır. Üretim materyali, renk gibi faktörlere göre görünüşleri değişir.

En Çok Satan Sıvı Sabun Dispenseri Hangileri?

Koçtaş Sıvı Sabun Dispenseri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Manuel Sıvı Sabunluk Dispenseri
  2. Sensörlü Sıvı Sabunluk Dispenseri
  3. Kinda Fotoselli Ankastre Sıvı Sabunluk Dispenseri Gs60s
  4. Otomatik Sensörlu Usb Şarjlı Sıvı Sabunluk
  5. İkili Otel Tipi Sıvı Sabun, Şampuan, Duş Jeli Dispenseri
Daha fazla göster
110 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: