200 TL Üzeri Kargo Bedava

Sıvı Sabunluk Pompası

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Uzun Kullanım Ömrüyle Hijyeni Sonsuz Hâle Getiren Sıvı Sabunluk Pompası Çeşitleri

Hijyen kuralları denildiğinde akla ilk gelen el yıkama alışkanlığının büyük yardımcısı sıvı sabunlardır. Canlı renkleri ve mis kokularıyla akıllara kazınan sıvı sabunlar, hijyenik olmasının yanı sıra kolay köpürmesi ve durulanmasıyla hem evlerde hem de ortak alanlarda tercih edilir. Yeterli miktarda sabun almak için olmazsa olmaz ise sıvı sabun pompasıdır. Bu ürünler, açık veya kapalı bir hazneden ürünün çekilmesine ve dışarı yönlendirilmesine yardımcı olur. Dışarıdan bakıldığında boyun ve başlıktan meydana gelen bu ürün, bası hareketiyle çalışır. Üzerine uygulanan basının ardından pompa başlığının yeniden yükselmesiyle istenilen miktarda sıvı sabun alınmış olur.

Bu ürünler, bası hareketiyle çalışması nedeniyle zamanla deforme olabilir. Bu nedenle evlerdeki ve ortak kullanım alanlarındaki lavabolarda çok sık değiştirilen ürünlerden biri sabunluklar olur. Ancak özenle seçtiğiniz sabunluğunuzu yalnızca pompası bozulduğu için gözden çıkarmanıza da gerek kalmayabilir. Yedek sıvı sabunluk pompası satın alarak banyo aksesuarınızı ölümsüz bir hâle getirebilirsiniz. Üstelik bu sayede sıvı sabunluğunuzu dilediğiniz an yenileyerek hijyeni de kesintisiz bir hâle getirmeniz mümkün olur. Bunun yanı sıra sıvı sabunluğunuzu köpük sabun için kullanmayı düşünüyorsanız buna uygun üretilen pompalardan birini satın alarak yeni bir aksesuar masrafından da kurtulabilirsiniz.

Sıradan Sabunlukları Benzersiz Tasarımlara Dönüştüren Sıvı Sabunluk Pompası Modelleri

Kimi zaman içerisindeki ürünün tükendiği bir şişeyi veya kavanozu atmak istemeyebilirsiniz. Dış görünüşüyle de sizi oldukça memnun eden plastik ambalajları atmak yerine sabunluk olarak değerlendirmek hem bütçe hem de doğa dostu bir seçenek olabilir. Bu fikir sizin de aklınıza yattıysa ihtiyacınız olan tek şey bu şişeye uygun ölçülerde bir sıvı sabun pompasıdır. Şişeyi iyice temizledikten sonra içine sıvı sabununuzu doldurabilir sıvı sabunluk yedek pompasını da takarak uzun ömürlü ve benzersiz bir aksesuar elde edebilirsiniz.

Sıvı sabunluğunuz hemen hemen her renge ve tarza uyacak bir şişeye sahipse onu atmak yerine dönüştürmeyi tercih edebilirsiniz. Üstelik sadece yenilediğiniz banyonuzun renklerine uygun tonlarda bir ürün satın alarak bu işin üstesinden gelebilirsiniz. Örneğin krom detayların olduğu banyonuzu daha avangart ve gösterişli bir şekilde dekore etmek istiyorsanız gold renkli bir ürün satın almayı deneyebilirsiniz. Böylece sabunluğunuzu atmanıza gerek kalmadan onu daha ilgi çekici ve benzersiz bir görünüme kavuşturmanız mümkün olur. Aynı şekilde eskiyen ve solan gold renkli sıvı sabun pompasını da yenisiyle değiştirerek sevdiğiniz aksesuarlara veda etmekten kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra sabunluğunuzun genel hatlarını da yeni bir sıvı sabunluk pompasıyla değiştirebilirsiniz. Gaga, köşeli ve yuvarlak gibi farklı tasarımlarla benzersiz bir aksesuar elde etmeniz mümkündür.

Alışılmışın Dışında Banyolar için Ankastre Sıvı Sabun Pompası

Evlerde kullanılan sıvı sabunluklar; sıklıkla plastik, cam, metal, seramik, porselen, mika gibi çeşitli materyallerden üretilir. Şeffaf veya desenli sabun hazneleri, şık görünümleriyle banyo dekorasyonuna özgün bir katkı sağlar. Öyle ki sade banyoları bir anda göz kamaştırıcı bir görüntüye kavuşturan, gösterişli alanlarda ise atmosfere sessizce dâhil olan binlerce sabunluk modeli bulunur. Ancak ortak alanlarda ve daha çok minimalizm akımının tercih edildiği modern mimarilerde sabunluk görmek her zaman mümkün olmayabilir. Tezgâhın üzerinde yalnızca bu ürünle kendini gösteren bu tasarımlar, ankastre olarak adlandırılır.

Ankastre sıvı sabunluklar, tıpkı mutfaklarda duymaya alıştığınız fırın ve ocaklar gibi mimariye entegre olmuş tasarımlardan ibarettir. Yani ankastre sabunluklar, lavaboya veya mermer tezgâha gömülü hâlde bulunur. Tezgâh üzerinde ise yalnızca sabunluğun pompa kısmı bulunur. Daha temiz ve şık bir görünüm sağlayan bu sistem, özellikle sade ve karmaşaya yer vermeyen dekorasyon akımlarında kendini gösterir. Ancak sıvı sabunluk pompası ıslak zemine doğrudan temas etmesi nedeniyle bozulmaya da oldukça elverişlidir. Hem nemle temas hem de yüksek şiddetli bası nedeniyle ankastre sıvı sabun pompası da zamanla bozulabilir. Ancak yine hazneye müdahale etmeye gerek kalmadan yalnızca pompayı değiştirerek hijyenden ödün vermemek mümkündür. Ankastre ürünleri diğerlerinden ayıran bir diğer özellik ise sıvı sabun pompası fiyatlarıdır. Ankastre pompalar, standart olanlara nazaran daha yüksek fiyat aralıklarında seyredebilir.

Kaliteli Materyallerden Üretilen Sıvı Sabun Pompaları Koçtaş’ta

Sıvı sabunluk pompaları, gün içinde sayısız kez kullanılması nedeniyle zaman içinde bozulabilir. Sabun akıtmama, takılı kalma, kırılma ve daha birçok şekilde kendini gösteren bozulma belirtileri hijyen rutininizi sekteye uğratabilir. Ancak kullanmaktan keyif aldığınız sıvı sabunluk, yedek sıvı sabunluk pompası sayesinde el temizliğinizi es geçmemenize yardımcı olur. Üstelik daha kaliteli ve uzun ömürlü bir yedek pompa satın alarak sabunluğunuzu bundan sonraki süreçte daha dayanıklı hâle getirmeniz de mümkündür. Bu açıdan uzun ömürlü ve konforlu bir kullanım için satın alacağınız ürünün materyaline ve iç aksamının kalitesine özen göstermeniz önerilir.

Sıvı sabunluk pompası çeşitleri, üretiminde kullanılan materyallere göre çok sayıda seçeneğe ayrılır. Geniş ürün kategorisi içinde ABS plastik, krom kaplama, pirinç, paslanmaz çelik gibi farklı materyallerden üretilen sıvı sabunluk pompaları bulunur. ABS plastikten üretilen sıvı sabunluk pompası çeşitleri, hafifliğinin yanı sıra sürtünmeye ve soyulmaya karşı gösterdiği dirençle sık tercih edilir. Aynı zamanda ABS plastikten üretilen sıvı sabunluk pompasının fiyatları da diğerlerine nazaran daha uygun aralıklarda seyredebilir. Ancak zamanla renk solması, çatlama, oksitlenme gibi deformasyonların önüne geçmek için paslanmaz çelikten üretilen sıvı sabun pompası çeşitleri de tercih edilebilir. Bunun gibi daha birçok materyalden üretilen sıvı sabunluk pompası çeşitlerini doğru fiyatlarla Koçtaş’ta bulabilirsiniz.

Sıvı Sabun Pompası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gün içinde çok kez kullanılan sıvı sabunlukları daha uzun ömürlü hâle getirmek için kimi zaman sadece pompa değişimi bile yeterli olabilir. Ancak sıvı sabunluk pompasını seçerken de bütçeyi korumak ve uzun ömürlü bir kullanım imkânı elde etmek için göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar vardır:

  • Metal sıvı sabunluk pompası çeşitleri arasından seçim yaparken ürünün oksitlenmeye karşı dirençli materyallerden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle paslanmaz çelikten üretilen pompalar, sıvıyla ve sabunla sürekli temas etmesine rağmen oksitlenmeye karşı uzun süre boyunca direnç gösterir.
  • Pompanın boğaz genişliğinin sabunluğunuzun ağzına uygun ölçüde olduğundan emin olmalısınız. 2.6, 3, 5, 8 ve 9 cm gibi farklı çaplarda üretilen sıvı sabunluk pompaları mevcuttur.
  • Sabunluğunuzun türüne uygun sıvı sabunluk pompası seçimi yapmaya özen göstermelisiniz. Ankastre sıvı sabunluk pompaları, son derece şık ve gösterişli olsa da standart şişelere uymayacaktır.
  • Sabunluğunuzun iç yüksekliğini bilmiyorsanız hortum kısmı kesilebilen pompalardan yana seçim yapabilirsiniz.
  • Uzun ömürlü kullanım için yalnızca ağız kısmında değil piston ve yaylarında da paslanmaz çelik gibi dirençli malzemeler kullanılan sıvı sabunluk pompası çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Sıvı sabunluk pompası satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken noktalardan biri de bütçenizdir. Sıvı sabun pompası fiyatlarının ürünün materyaline, boyutuna, tasarımına, rengine ve üretildiği sabunun cinsine göre değişebileceğini unutmamalısınız.

Sıvı Sabunluk Pompası Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Sıvı Sabunluk Pompası Nasıl Takılır?

Sıvı sabun pompası çeşitleri, dışarıdan bakıldığında basit bir gaga, boğaz ve hortumdan oluşur. Pompanın boğazının iç kısmı ise vidalı kapak şeklinde tasarlanmış olur. Bu sayede sıvı sabunluk pompasını değiştirmek, şişe kapağı sıkıştırmaktan farklı bir işlem gerektirmez. Sabunluğunuzun kapağını saatin tersi yönünde döndürerek çıkarmanız ve yenisini saat yönünde döndürerek takmanız yeterlidir.

Sıvı Sabunluk Pompası Çalışma Prensibi Nedir?

Başlık, boğaz, tüp, piston, yay, bilye ve hortumdan oluşan pompa, hava ve sıvı değiş tokuşu yoluyla çalışır. Başlığa uygulanan basıyla piston aşağı doğru hareket eder. İçeri yönelen havayla yukarı kalkan bilye, hortumun şişeden sıvı çekmesine yardımcı olur. Böylece dışarıdan gelen hava hazneye dolarken aynı miktarda sıvı da pompadan dışarı atılır.

Sıvı Sabun Pompası Fiyatları Ne Kadar?

Sıvı sabun pompası fiyatlarının ortalama bir aralıkta olduğunu belirtmek mümkün değildir. Sıvı sabun pompası fiyatları; üretimde kullanılan materyallere, ürünün uygun olduğu sıvı ve sabunluk cinsine, renk ve boyutlara göre değişiklik gösterir.

En Çok Satan Sıvı Sabunluk Pompası Hangileri?

Koçtaş Sıvı Sabunluk Pompası kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Banyo Sıvı Sabunluk İçin Yedek Pompa Gümüş
Daha fazla göster
41 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: