200 TL Üzeri Kargo Bedava

Tuvalet Kağıdı Dispenseri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Umumi Tuvaletlerin Önemli Bir Parçası: Tuvalet Kâğıdı Dispenseri

Dispenser kelimesi temel olarak dağıtıcı anlamına gelir. Tuvalet kâğıdı dispenseri ise tuvalet kâğıtlarının daha rahat ve pratik bir şekilde dağıtılmasına yardımcı olan ürünlerden oluşur. Çoğunlukla restoran, hastane, okul, iş yeri ya da alışveriş merkezi gibi alanlarda kullanılan tuvalet kâğıdı asma aparatı, tuvaletlerde düzenin ve steril bir ortamın sağlanmasını mümkün hale getirir. Genel olarak ürünler bir hazneden ve uç bölümünden oluşur. Hazneye tuvalet kâğıdı yerleştirilir ve boşluk bölümünden ihtiyaçlar doğrultusunda tuvalet kâğıdı alınır. Direkt el ile teması ortadan kaldıran bu ürün çeşitleri, kalabalık grupların kullandığı tuvaletlerde daha hijyenik bir ortamın elde edilmesini mümkün hale getirir. Ayrıca dağınıklığın ya da oluşabilecek karmaşanın önüne geçmesiyle de birçok kişi tarafından tercih edilir. 

Umumi tuvaletlerde düzeni sağlamak ve hijyen kurallarına uymak çok önemli olduğu için tuvalet kâğıdı dispenseri çeşitleri bu kriterlerin sağlanmasını kolaylaştırır. Tuvalet kâğıdı yönetiminin de sağlanmasını mümkün hale getirerek malzemelerin kirlenmelere karşı koruma altına alınmasına imkan tanır. Kendi içinde hazne boyutu ve şekli bakımından da çeşitli kategorilere ayrılan tuvalet kâğıdı dispenseri, her yerde ihtiyaçların giderilmesini kolaylaştırır. Standart tuvalet kâğıdı ya da büyük ruloların kullanılabileceği şekilde kendi içinde ayrışan dispenserler, yerleştirildiği ortama işlevsellik kazandırır. Tuvalet kâğıdı dispenseri fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, işletmelerinizi daha temiz tutmak için önemli bir adım atabilirsiniz.

Tuvalet Kâğıdı Dispenseri Kullanmanın Avantajları

Umumi tuvaletlerin önemli bir parçası olan bu ürün, işletmeye birçok fayda sunmasıyla öne çıkar. Ürünlerin avantajları hakkında detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan maddeleri inceleyebilir, işletme tuvaletlerini daha temiz ve steril yerler haline getirmeye başlayabilirsiniz;

 • İlk olarak ürünler, tuvalet kâğıtlarının her zaman temiz ve kuru kalmasını sağlar. Malzemenin hazne içinde kalmasını sağlayarak herhangi bir şekilde kirlenmesinin önüne geçer. Böylece bu ürün, kalabalık yerlerde tuvalet kâğıtlarının güvenle kullanılabilmesini mümkün hale getirir.
 • Ürünler, gereksiz tuvalet kâğıdı kullanmanın önüne geçerek işletmelere çeşitli faydalar sunar. Genellikle tuvalet kâğıtları dispenserlerden parça parça çıkarılabilecek biçimde tasarlanır. Bu sayede müşterilerin fazla kullanımlarının önüne geçerek ihtiyaç duyduğu miktarda malzemeyi elde etmesine imkan tanır.
 • Tuvalet kâğıdı asma aparatı, malzemenin daima kuru ve temiz kalmasına imkan tanır. Rulo, haznenin içinde kaldığı için dış ortamdan gelebilecek lekelere karşı korunaklı hale gelir. Böylece her seferinde temiz peçeteye ulaşılmasını mümkün kılar. Ayrıca bu sayede tuvaleti kullanan kişilerin de kendilerini güvende hissetmesine olanak tanır.
 • Tuvaletlerin daha temiz ve düzenli alanlar haline gelmesine yardımcı olan ürünler, özellikle kalabalıkların kullandığı umumi alanlarda yaşanabilecek karmaşayı engeller. Tuvalet kâğıdı asma aparatı, istenilen nizami ortamın pratik bir şekilde oluşturulmasını mümkün hale getirir.
 • Dispenserler, tuvalet kâğıtlarının kaybolmasının önüne geçerek malzemeleri koruma altına alır. Çoğunlukla üzerinde bir kilit bulunan ürünler, haznesinde bulunan malzemenin korunaklı hale gelmesine yardımcı olur. Böylece işletmelerin yaşayabileceği çeşitli kayıpları ortadan kaldırmayı başarır.
 • İşlevsel olmasıyla beraber tuvalet kâğıdı asma aparatı yerleştirildiği ortama hoş bir görünüm kazandırmasıyla öne çıkar. Farklı şekil, renk ve malzeme seçeneklerine sahip olan tuvalet kâğıdı asma aparatı çeşitleri sayesinde işletmelerinizde istediğiniz görünümü yakalayabilir, misafirlerinize daha hoş bir deneyim sunabilirsiniz.
 • Dispenser tuvalet kâğıdı çeşitleri, malzemenin kontrolünün sağlanmasını mümkün kılar. Hızlı bir şekilde bitmediği için tuvaletlerde sürekli olarak kâğıt bulundurulmasına yardımcı olur. Belirli aralıklarla kontrol ederek işletmelerinizin tuvaletlerinde her zaman kâğıt olmasını sağlayabilir, kullanan kişilerin konforunu üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Tuvalet kâğıdı dispenseri fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınız ürüne kısa sürede ulaşabilir, tuvaletlere hem işlevsellik hem de şık bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Tuvalet Kâğıdı Dispenseri Modelleri

Tuvalet kâğıdı asma aparatı birçok özellik bakımından kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Tuvalet dispenseri modelleri hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, ürünlerin özellikleri hakkında fikir edinerek sizin için hangisinin daha uygun olduğunu belirleyebilirsiniz;

 • Tuvalet kâğıdı asma aparatı, genel olarak sensörlü, ev tipi ve içten çekmeli olmak üzere kendi içinde üç gruba ayrılır. Her ürün bazı avantajlar sunmasıyla öne çıkar.
 • Sensörlü tuvalet kâğıdı asma aparatı, her seferinde bir ya da iki kâğıda ulaşılmasını mümkün hale getirir. Böylece fazla tuvalet kâğıdı kullanımının önüne geçer. Bununla beraber teması tamamen ortadan kaldırmasıyla öne çıkan bu ürünler, işletmelerde istenilen steril ortamın elde edilmesini kolaylaştırır.
 • İçten çekmeli tuvalet kâğıdı dispenseri çeşitlerinde de benzer şekilde bir ya da iki parça tuvalet kâğıdı bulunur. Bazı modellerde her kâğıt ayrı ayrı sunulurken bazılarında bir bütün halinde birkaç yaprağa ulaşılabilir. Sensörlü olanlarla benzer şekilde ürünle direkt olarak teması ortadan kaldırdığı için içten çekmeli olanlar da sıklıkla tercih edilir.
 • Modellerin bazıları evlerde kullanılan kâğıtlıklarla benzerlik gösteren bir tasarıma sahiptir. Ev tipi modellerden farklı olarak ruloların üzerinde ek bir parça bulunur. Bu parça, dışarıdaki kirin tuvalet kâğıdının üzerine yapışmasının önüne geçer. Bununla beraber içten çekmeli ya da sensörlü olanlarla kıyaslandığında bu ürünlerde tuvalet kâğıdıyla daha fazla temas vardır. Ayrıca bu tip modeller, fazla malzeme kullanımının da önüne geçmez.

Farklı kullanım şekillerine sahip olan tuvalet kâğıdı dispenseri çeşitleri arasından istediğinizi bulabilir, işletmelerinizin tuvaletlerini daha hijyenik alanlar haline getirebilirsiniz. Nasıl bir ürün istediğinizi belirledikten sonra seçeneklere göz atabilir, umumi tuvaletlerin daha temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Renklerine Göre Tuvalet Kâğıdı Dispenseri

Kullanım şekillerinin yanı sıra bu ürün çeşitleri tasarımı bakımından da birbirinden ayrılır. Tuvalet kâğıdı dispenseri modellerini incelediğinizde metal ya da plastik gibi farklı malzemelerden üretilen tuvalet kâğıdı asma aparatı çeşitleri olduğunu görebilirsiniz. Malzeme çeşitliliğinin yanı sıra ürünler renk ve şekil gibi çeşitli özelliklerle de kendi içinde farklılaşır. Genellikle yuvarlak olacak şekilde tasarlansa da bazı modellerin kare ya da dikdörtgen şekilli olduğu görülebilir. Ayrıca siyah, kahverengi ya da şeffaf gibi farklı renklere sahip olan ürünler, işletmelerinizin tuvaletine istediğiniz görünümü kazandırmanızı kolaylaştırır. Tuvaletlerinizin rengini ve tasarımını göz önünde bulundurarak farklı şekillerde dizayn edilen ürünler arasından seçiminizi pratik bir şekilde yapabilirsiniz. İstediğiniz malzemeye, renge ve tasarıma karar verdikten sonra seçenekleri inceleyebilir, tuvaletlere işlevsellik kazandırırken şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Tuvalet Kâğıdı Dispenseri Montajı

Tuvalet kâğıdı dispenseri montajı modelden modele farklılık gösterse de ürünlerin nasıl takılabileceği hakkında fikir edinmek için aşağıdaki maddelere göz atabilir, takma işlemini pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz:

 • İlk olarak ürünlerin nereye yerleştirileceğinin iyi bir şekilde belirlenmesi gerekir. Genellikle dispenserlerin klozetin de 10 cm önünde ve yerden ortalama 80 cm yukarıda konumlandırılması önerilir. Doğru bir şekilde konumlandırıldığında ürünleri herkes rahatlıkla kullanabilir.
 • Ürünleri yerleştireceğiniz yeri belirledikten sonra kalem yardımıyla noktayı çizebilirsiniz. Çizgi sayesinde düz bir şekilde istediğiniz noktaya kolaylıkla yerleştirebilirsiniz.
 • Tuvalet kâğıdı dispenseri modellerinin bazıları duvar delinerek bazılarıysa yapıştırıcılar yardımıyla monte edilebilir. Satın aldığınız ürünün kullanım kılavuzunu inceleyerek nasıl monte etmeniz gerektiği hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.
 • Tuvalet kâğıdı takma aparatı aracılığıyla ürünleri duvara monte ettikten sonra işlemi pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bununla beraber tuvalet kâğıdı aparatı metal ya da plastik olabilir. Satın aldığınız ürüne uygun tuvalet kâğıdı asma aparatı ile dispenserleri dilediğiniz yere zorlanmadan yerleştirebilirsiniz.

Ürünlerin etrafında tuvalet kâğıdını yerleştirdikten sonra kilitlemenize yardımcı olan bir bölüm bulunur. İçine tuvalet kâğıdını koyduktan sonra bu bölüm aracılığıyla ürünü kilitleyebilirsiniz. Böylece tuvalet kâğıdına dışarıdan ulaşılmasının önüne geçebilirsiniz.

Tuvalet Kâğıdı Dispenseri Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Tuvalet kâğıdı dispenseri nedir?

Tuvalet kâğıdı dispenseri genellikle okul, alışveriş merkezi ya da hastane gibi yerlerde kullanılır. Ürünler, tuvalet kâğıtlarına kullanıcılarının daha rahat bir şekilde ulaşmasını mümkün hale getirir. Temelde bir hazne ve delikten oluşan ürünler, tuvaletlerde karmaşa yaşamadan malzemeye erişimini kolaylaştırır.

Tuvalet kâğıdı dispenseri nasıl açılır?

Tuvalet kâğıdı dispenseri modellerinin her biri farklı şekillerde açılabilir. Bununla beraber her modelde bulunan kilidi açtıktan sonra dispenserlerin haznesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kilit ortadan kaldırıldıktan sonra kapağı açarak hazneye ulaşabilir, tuvalet kâğıdını pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Tuvalet kâğıdı dispenserine tuvalet kâğıdı nasıl takılır?

Dispensere tuvalet kâğıdını takmak için ilk önce açmanız gerekir. Açma işlemi içinse ürünlerin etrafında bulunan kilitleri açmalısınız. Kapak açıldıktan sonra hazne ortaya çıkar ve ortaya çıkan hazneye ürünün kapasitesi kadar tuvalet kâğıdı yerleştirebilirsiniz.

En Çok Satan Tuvalet Kağıdı Dispenseri Hangileri?

Koçtaş Tuvalet Kağıdı Dispenseri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Mavi Beyaz Çeksil İçten Çekmeli Kağıt
Daha fazla göster
20 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: