750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kaynak Makinesi Modelleri

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
4 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Kaynak Makinesi Modelleri

Metallerin ya da farklı alaşımların birleştirilmesi işinde kullanacağınız kaynak makineleri, kaynak yönteminize göre çeşitlilik gösterir. Kaynak makineleri amaca, uygulama şekline, işlem cinsine göre sınıflandırılır. Tüm bu farklı yöntem ve uygulamalar için ise kaynak makinesi modelleri gaz altı, alüminyum, çanta ve inverter kaynak makineleri şeklinde çeşitlendirilir. Elektrik ark kaynağı olarak bilinen ve yaygın olarak orta ölçekli işlerde kullanılan inverter ve çanta kaynak makineleri kolay taşınması ve kullanımı açısından tercih sebebidir.

Kaynak Makinesi Modelleri Arasında Seçim Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaynak makinesi modelleri arasında seçim yaparken yapacağınız işin türü ve makineyi nerde kullanacağınız birinci önceliğinizi oluşturur. Satın alacağınız kaynak makinesinin sahip olduğu giriş voltajı ve akım aralığı kullanım yapacağınız mekânın sahip olduğu elektrik sistemiyle uyumlu olmalıdır.  Satın alacağınız kaynak makinesinin sahip olduğu elektrik tasarruf özelliği de yüklü miktarda elektrik faturalarıyla karşılaşmanızı önleyecektir. Kaynak makinesi çeşitleri arasında kıyaslama yaparken boşta çalışma durumunda enerji harcama kapasitesi, soğutma sistemi, anti – stick özelliği, güç faktörü, frekans, kullanılacak elektrotun çapı gibi farklı özelliklerini mutlaka ayrıntılı şekilde incelemelisiniz. Kaynak makinesi fiyatları sahip oldukları ekstra özelliklere bağlı olarak değişecektir. İnverter modeller sahip oldukları uygun fiyatlar ve özelliklerle daha çok ön plana çıkar. İnverter kaynak makinesi modelleri hafifliği ile dikkat çekerken az enerji tüketimi sağlar ve kolay kullanım özelliğine sahiptir. Öte yandan, kaynak makinesi modelleri arasında daha çok tercih edilmelerinin bir diğer sebebi ise sıçramasız ve pürüzsüz kaynak kalitesi sağlamaları ve sessiz çalışmalarıdır. 

Kaynak Makinesi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaynak makinesi kullanımı kaynakçılık bilgisi gerektirir. Kaynak makinesi kullanım eğitimi almadan makinelerin kullanılması ciddi sorunlara yol açabilir. Elektrik ark kaynağı olarak bilinen elektrot yardımı ile parçalar arasında ark (kısa devre akımının geçirilmesi) yöntemiyle metallerin ve alaşımların birleştirilmesi işi yapılırken gözün ve yüzün korunması için kaynak maskesi kullanılmalı, kaçak akımdan korunma için elektronik izolasyona dikkat edilmeli deri eldiven ve lastik altlı ayakkabı kullanılmalıdır. 

Bütçenize ve işinize uygun kaynak makinesi modelleri Koçtaş fiyat avantajıyla sizleri bekliyor. Geniş ürün seçenekleri arasında dilediğinizi seçin, kolayca alışverişinizi tamamlayın. 

Daha fazla göster