750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Hava Kompresörleri

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
8 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Hava Kompresörleri

Kompresör sıkıştırılmış anlamına gelir. Hava kompresörleri de sıkıştırılmış hava tedarik etmek üzere kullanılır. Benzin istasyonlarından ana üretim tesislerine kadar geniş bir yelpazede kullanılan hava kompresörleri gün geçtikçe kullanım alanlarını da genişletmektedir. Hava kompresörleri bugün devasa şantiyelerden, ev atölyelerine kadar girmiştir. Çivi tabancaları, zımbalar, matkaplar ve püskürtme tabancaları gibi elektrikli aletler ile birlikte çalışan her işe uygun hava kompresör çeşitleri bulunmaktadır.  

Hava Kompresörleri ve Kullanım Alanları

Hava gücünün büyük avantajı, her aracın kendi büyük motoruna ihtiyaç duymamasıdır. Bunun yerine, kompresördeki tek bir motor elektrik enerjisini kinetik enerjiye dönüştürür. Günümüzde pozitif deplasmanlı kompresörler daha yaygındır ve ev sahipleri, ahşap işçileri, mekanik ve müteahhitler tarafından kullanılan modelleri içerir. Burada, havanın bulunduğu alanın büyüklüğünü azaltarak hava basıncı artırılır. Karşılaştığınız kompresörlerin çoğu, bu işi bir pistonla gerçekleştirmektedir. Tipik hava kompresörü, güç verdikleri araçların gereksinimlerine uyacak şekilde bir veya iki silindirli olarak tasarlanır. Bazı ticari iki silindirli kompresörler, iki kademeli kompresörlerdir bir piston, basıncı daha da artıran ikinci bir silindire hava pompalar. Hava kompresörleri, tank basıncı önceden ayarlanmış limite ulaştığında motoru durdurmak için bir basınç şalteri kullanırlar, bu tek kademeli modeller için yaklaşık 125 psi’dir.

Hava kompresörleri püskürtme tabancaları ya da çivi tabancaları gibi elektrikli aletlerle kullanılırken, hava hattı kullandığınız aracın basınç gereksinimlerini karşılayacak şekilde ayarladığınız bir regülatör içerecektir. Regülatörden önce bir manometre, tank basıncını ve regülatörün hava hattı basıncını izledikten sonra bir gösterge izler. Ayrıca, tankta basınç şalteri arızalanırsa açılan bir emniyet valfine de sahiptir. Basınç şalteri, elektrikli hava kompresörü kapatıldığında tank basıncını azaltan bir boşaltıcı valfi de içerebilir. Hava kompresörleri yağlanmayı gerektirir ve eşit şekilde beslenmesini artırmak için yağlayıcılar eklenmelidir. Hava kompresör fiyatları, amatör veya profesyonel kullanımlarına göre çeşitlilik göstermektedir. 

Geniş ürün çeşitliliğine sahip hava kompresörleri Koçtaş'ta! Siz de Online alışveriş kolaylığıyla kompresör ve aksesuarları arasında keşfe çıkabilir, ihtiyacınız olan ürünleri hemen sepetinize atabilirsiniz.

Daha fazla göster